Thuis testen op het coronavirus: ‘Ik voorzie dat we daarmee de grip op de pandemie kunnen verliezen’
Midden april kan je jezelf thuis testen op een besmetting met het coronavirus. Een positieve ontwikkeling? CEO Maarten van medisch laboratorium U-Diagnostics denkt er anders over.
Volgens minister de Jonge komen half april zelftests op de markt. Iemand kan dan zelf controleren of hij/zij besmet is geraakt met het coronavirus. Niet iedereen ziet dat rooskleurig in. ‘Ik voorzie dat we daarmee de grip op de pandemie kunnen verliezen’, aldus Maarten Cuppen tegen het Algemeen Dagblad. Hij is CEO bij het medisch laboratorium U-Diagnostics in Baarn. Samen met Duitse laboratoria verwerkt hij duizenden coronatests per dag.
Maarten vreest met de komst van zelftests voor schijnveiligheid. Waarom? ‘De betrouwbaarheid van een test hangt al erg af van de nauwkeurigheid van de afname. Zeker als iemand geen klachten heeft en de virusload laag is. Met alle risico’s van dien op vals-negatieve uitslagen.’ Er is nog een probleem. ‘De uitslag van een thuistest wordt nergens geregistreerd. En vervolgens vindt ook geen bron- en contactonderzoek plaats.’ Het RIVM bevestigt dit. De uitslagen van thuistests worden niet opgenomen in de landelijke besmettingscijfers.
Zelftesten gaat dus op basis van goed vertrouwen. Gaat iemand zijn/haar uitslag melden bij de GGD? Dat is de vraag. Ook is de zelftest een antigeentest. Deze is minder betrouwbaar dan een PCR-test. Is er sprake van corona-gerelateerde klachten, dan moet de reguliere test alsnog worden afgenomen. Tenslotte wil U-Diagnostics nog melden dat de overheid nooit gebruik maakte van de laboratoriumcapaciteit die het bedrijf aanbood. Het kabinet hanteerde een beperkt testbeleid, waardoor dit niet noodzakelijk was. Maarten wijst erop dat het de capaciteit had kunnen verdubbelen.
Bron: Algemeen Dagblad
Colofon: FloorZorgt is jouw online zorgmagazine! Op dit moment lezen 80.000 unieke zorghelden mij maandelijks. Door middel van inspirerende blogs, relevante producten (kijk snel in mijn webshop!) mooie artikelen en zorgnieuws houd ik jou op de hoogte van alle ontwikkelingen in de zorg. Heb je mijn mobiele app al gedownload en volg je mij al op Facebook, Instagram of Linkedin? Wil je adverteren? Stuur me dan een mailtje en ik neem z.s.m. contact met je op of bekijk de mogelijkheden alvast hier. Ook ik maak weleens een foutje ;-) Heb je er één gezien? Mail het me. Ik ben je dankbaar!
Reageren op dit bericht?
Om te kunnen reageren op dit bericht moet je ingelogd zijn. Klik hier om in te loggen.