Spaans speelgoedbedrijf maakt poppen met het syndroom van Down

pop met meisje met syndroom van Down

Hoe mooi: in Spanje maakt een speelgoedmaker poppen met het syndroom van Down. Het bedrijf won daarmee een prijs.

‘Spelen met poppen is een verrijkende en educatieve ervaring voor kinderen. Ze zien dan een andere realiteit en leren dat normaal te vinden’, aldus Victoria Orruno. Ze werkt bij het speelgoedbedrijf Miniland in Spanje, ongeveer tachtig kilometer ten zuiden van Valencia. In deze regio bevinden zich 38 speelgoedbedrijven. De meeste maken hun speelgoed op de traditionele manier.

Miniland maakt allerlei soorten speelgoed, waaronder poppen. Niet zomaar poppen, maar ook poppen met het syndroom van down, die bedoeld zijn voor alle kinderen. Vorig jaar won Miniland daarmee de prijs voor Speelgoed van het Jaar. ‘De reacties verbaasden ons, het was allemaal erg positief’, aldus Victoria tegen the Guardian.

De dochter van de Amerikaanse Kelle Hampton kocht zo’n pop. Niet bij Miniland, maar bij the Doll Factory. Haar dochter heeft het syndroom van Down en de pop is haar favoriete maatje. ‘De boodschap is dat mensen met het syndroom van Down prachtig, capabel en geliefd zijn.’

Bron: RTL Nieuws

Colofon: FloorZorgt is jouw online zorgmagazine! Op dit moment lezen 80.000 unieke zorghelden mij maandelijks. Door middel van inspirerende blogs, relevante producten (kijk snel in mijn webshop!) mooie artikelen en zorgnieuws houd ik jou op de hoogte van alle ontwikkelingen in de zorg. Heb je mijn mobiele app al gedownload en volg je mij al op Facebook, Instagram of Linkedin? Wil je adverteren? Stuur me dan een mailtje en ik neem z.s.m. contact met je op of bekijk de mogelijkheden alvast hier. Ook ik maak weleens een foutje ;-) Heb je er één gezien? Mail het me. Ik ben je dankbaar! 

You have already unliked it!