RS-virus steekt de kop op bij jonge kinderen: ‘Het is echt heel bijzonder dat het virus er nu is’

zieke kinderen

Normaal zien we het alleen in de winter, maar dit jaar is het anders. Het RS-virus grijpt om zich heen bij jonge kinderen in het zuidwesten van Nederland.

‘Ik heb dit nog nooit gezien. Het is echt heel bijzonder dat het virus er nu is’, aldus Louis de Bont, kinderarts en hoogleraar luchtweginfecties van het UMC Utrecht tegen NOS. Er is sprake van een epidemie van het RS-virus onder jonge kinderen. Dat is vooral in de regio Rotterdam en het zuidwesten van Nederland. Opvallend, omdat het RS-virus normaal in de winter opduikt. 

Het RS-virus is een ‘gevaarlijk verkoudheidsvirus’. Het kan zorgen voor benauwdheid en longontstekingen bij jonge kinderen. Sommigen belanden op de Intensive Care. Het is mogelijk dat een kind hieraan overlijdt, dat gebeurt wereldwijd veel. In Nederland komt dit echter niet voor. Wel is het verstandig om als ouders op te letten als een kind verkouden wordt, helemaal bij baby’s jonger dan twee maanden.

Volgens het RIVM is er nog geen trend te zien en kunnen er nog geen conclusies getrokken worden. Waar deze meldingen vandaan komen? Door de coronamaatregelen bouwen we al meer dan een jaar geen immuniteit op tegen het virus. Louis noemt het daarom een ‘uitgestelde RS-epidemie’. Toch denkt hij niet dat het RS-virus zich veel verder gaat verspreiden.

Bron: NOS

Colofon: FloorZorgt is jouw online zorgmagazine! Op dit moment lezen 80.000 unieke zorghelden mij maandelijks. Door middel van inspirerende blogs, relevante producten (kijk snel in mijn webshop!) mooie artikelen en zorgnieuws houd ik jou op de hoogte van alle ontwikkelingen in de zorg. Heb je mijn mobiele app al gedownload en volg je mij al op Facebook, Instagram of Linkedin? Wil je adverteren? Stuur me dan een mailtje en ik neem z.s.m. contact met je op of bekijk de mogelijkheden alvast hier. Ook ik maak weleens een foutje ;-) Heb je er één gezien? Mail het me. Ik ben je dankbaar! 

You have already unliked it!