Psychologen bieden mentale ondersteuning aan zorgmedewerkers tijdens de coronacrisis

Veel zorgmedewerkers kampen door de enorme coronadruk met mentale klachten. Nu de besmettingen weer oplopen, zetten veel ziekenhuizen opnieuw psychologen in om ons mentaal te ondersteunen.
‘Ik zag dat mensen de afgelopen weken weer met frisse moed begonnen, zo van 'we gaan er weer voor'. Maar dat zie ik weer een beetje afbrokkelen’, vertelt GZ-psycholoog Tessa Meijerink tegen RTL Nieuws. Met twintig psychologen biedt ze mentale ondersteuning aan het zorgpersoneel in het Elisabeth-TweeSteden Ziekenhuis in Tilburg. Veel zorgverleners daar hebben last van slapeloosheid, vermoeidheid en piekeren veel.
Het zorgpersoneel is amper bijgekomen van de eerste golf en nu dient een volgende stroom coronapatiënten zich alweer aan. Dat eist veel van medewerkers. Daarnaast merkt Meijerink op dat het gevoel van saamhorigheid gemist wordt. ‘We werden overladen met cadeaus, bloemen, tekeningen van schoolkinderen, iets lekkers voor bij de thee. Nu is dat helemaal niet.’
Tijdens de eerste coronagolf hebben veel ziekenhuizen een team van psychologen, geestelijk verzorgers, coaches en maatschappelijk werkers opgezet. Dit team bood mentale ondersteuning aan zorgmedewerkers. Nu wordt dit team opnieuw ingezet. Anders dan in het voorjaar ‘is het doel nu om preventief bezig te zijn en op tijd te signaleren als het met medewerkers minder goed gaat’, vertelt Meijerink. Ze roept zorgmedewerkers op om elkaar te ondersteunen, het is belangrijk om naar collega’s om te zien.
Bron: RTL Nieuws
Colofon: FloorZorgt is jouw online zorgmagazine! Op dit moment lezen 80.000 unieke zorghelden mij maandelijks. Door middel van inspirerende blogs, relevante producten (kijk snel in mijn webshop!) mooie artikelen en zorgnieuws houd ik jou op de hoogte van alle ontwikkelingen in de zorg. Heb je mijn mobiele app al gedownload en volg je mij al op Facebook, Instagram of Linkedin? Wil je adverteren? Stuur me dan een mailtje en ik neem z.s.m. contact met je op of bekijk de mogelijkheden alvast hier. Ook ik maak weleens een foutje ;-) Heb je er één gezien? Mail het me. Ik ben je dankbaar!
Reageren op dit bericht?
Om te kunnen reageren op dit bericht moet je ingelogd zijn. Klik hier om in te loggen.