Drukte op de telefoonlijn van de huisarts: ‘Het lijkt alsof ze zijn vergeten waarvoor ze de huisartsenpost moeten bellen’
Waar het tijdens de coronacrisis rustig bleef bij de huisarts, is dat nu wel anders. De telefoon staat roodgloeiend en daar maken huisartsenposten zich zorgen om.
Sinds de coronaversoepelingen aangekondigd zijn, merken huisartsenpraktijken een enorme stijging in het aantal telefoontjes. Zo bellen in Amsterdam gemiddeld 4200 mensen per week de huisarts, nu waren dat er op het hoogtepunt 6200. In Oost-Brabant bellen normaal zo’n 1700 mensen in een weekend, nu waren dat er meer dan 2700. ‘Het lijkt alsof ze zijn vergeten waarvoor ze de huisartsenpost moeten bellen’, aldus Harrie Geboers, bestuurder van de huisartsenpost Oost-Brabant.
Waar de telefoontjes toenemen, is dat niet het geval bij het aantal consulten. Mensen bellen bijvoorbeeld over een insectenbeet of coronavaccinatie. Het is eigenlijk niet de bedoeling om de huisarts te bellen voor dit laatste. Het gevolg is dat wachttijden enorm lang zijn, sommige patiënten zonder afspraak langskomen en anderen de spoedlijn gebruiken. Huisartsen maken zich zorgen, want die lijn mag niet bezet zijn. Daarop moeten artsen altijd bereikbaar blijven.
Mensen die bellen, zijn vaak ook ongeduldig en soms agressief. Huisartsen hopen op meer begrip. Er is namelijk ook sprake van onderbezetting bij sommige huisartsenposten. Zo helpen sommige zorgmedewerkers met de vaccinatie tegen het coronavirus. ‘Bij twijfel moeten mensen natuurlijk altijd bellen, maar gebruik ook het gezonde verstand’, aldus Henk Meussen, manager van Huisartsendienst Arnhem.
Bron: Algemeen Dagblad
Colofon: FloorZorgt is jouw online zorgmagazine! Op dit moment lezen 80.000 unieke zorghelden mij maandelijks. Door middel van inspirerende blogs, relevante producten (kijk snel in mijn webshop!) mooie artikelen en zorgnieuws houd ik jou op de hoogte van alle ontwikkelingen in de zorg. Heb je mijn mobiele app al gedownload en volg je mij al op Facebook, Instagram of Linkedin? Wil je adverteren? Stuur me dan een mailtje en ik neem z.s.m. contact met je op of bekijk de mogelijkheden alvast hier. Ook ik maak weleens een foutje ;-) Heb je er één gezien? Mail het me. Ik ben je dankbaar!
Reageren op dit bericht?
Om te kunnen reageren op dit bericht moet je ingelogd zijn. Klik hier om in te loggen.