Belanden zwangere vrouwen met corona vaker op de IC?
Uit onderzoek van het UMC Utrecht blijkt dat zwangere vrouwen die besmet raken met het coronavirus vaker op de Intensive Care belanden dan niet-zwangere vrouwen met corona.
In Nederland raakten 376 zwangere vrouwen besmet met het coronavirus tussen maart en augustus 2020. 62 van hen belandden in het ziekenhuis, waarvan zes op de intensive care en negen op de Obstetrische High Care. Dat is 4% van alle besmette zwangere vrouwen. Van alle niet-zwangere besmette vrouwen met dezelfde leeftijd wordt 0,6% opgenomen op de IC.
Deze conclusie is niet gek, want virusinfecties kunnen bij zwangere vrouwen zorgen voor een moeilijker ziekteverloop. Dat wordt bijvoorbeeld veroorzaakt door een verandering in de longcapaciteit, opgezwollen slijmvliezen en een verminderd afweersysteem. De gevolgen van een besmetting met het coronavirus kunnen wel zorgwekkend groot zijn. Tot april 2021 raakten in Nederland in totaal negenduizend zwangere vrouwen besmet met het coronavirus. Tien van hen kregen buikbeademing en vier lagen aan de hartlongmachine.
Vrouwen die langer dan 28 weken zwanger waren moesten vaak een keizersnede of inleiding ondergaan. ‘De hoogte van de baarmoeder zorgt er namelijk voor dat de ademhalingsspier omhoog gaat en dat werkt letterlijk op de longen’, vertelt Kitty Bloemenkamp, hoogleraar verloskunde bij het UMC Utrecht, tegen RTL Nieuws. Zo’n ingreep is alleen niet zonder gevolgen. De moeder is al ziek van het coronavirus, maar ook het kind kan klachten krijgen.
Bron: RTL Nieuws
Colofon: FloorZorgt is jouw online zorgmagazine! Op dit moment lezen 80.000 unieke zorghelden mij maandelijks. Door middel van inspirerende blogs, relevante producten (kijk snel in mijn webshop!) mooie artikelen en zorgnieuws houd ik jou op de hoogte van alle ontwikkelingen in de zorg. Heb je mijn mobiele app al gedownload en volg je mij al op Facebook, Instagram of Linkedin? Wil je adverteren? Stuur me dan een mailtje en ik neem z.s.m. contact met je op of bekijk de mogelijkheden alvast hier. Ook ik maak weleens een foutje ;-) Heb je er één gezien? Mail het me. Ik ben je dankbaar!
Reageren op dit bericht?
Om te kunnen reageren op dit bericht moet je ingelogd zijn. Klik hier om in te loggen.