Balletles voor ouderen: 'Hoe onbekender de beweging, hoe beter het werkt als pijnbestrijding'

Balletleraar Andrew Greenwood krijgt ouderen weer in beweging door balletlessen te organiseren in buurthuis Het Kruispunt in Tilburg.
Balletles heeft volgens de docent positieve effecten op je lichaam. 'Je bent scherper en je hersenen leggen makkelijker verbanden. We zijn zo gewend dingen te doen op de automatische piloot; mensen met bijvoorbeeld artrose of reuma helemaal. Je beweegt minder, ook uit angst voor pijn. Maar ze moeten juist bewegen. Als ze het niet doen, bevriest het bindweefsel.' Andrew vond het daarnaast nodig om ouderen minder eenzaamheid te laten ervaren. 'Het is allemaal om maar iets te doen, want eenzaamheid is erger dan roken.'
'Uit onderzoek is gebleken dat hoe onbekender de beweging is, hoe beter het werkt als pijnbestrijding. Met kleine bewegingen, zittend. Eerst de handen, dan de armen. Later de benen, nog steeds zittend. Dan wippen mensen letterlijk uit hun stoel. Ze bewegen om hun stoel en uiteindelijk dansen ze vrij in de ruimte', vertelt hij over de lesmethodes.
Bron: Omroep Brabant
Colofon: FloorZorgt is jouw online zorgmagazine! Op dit moment lezen 80.000 unieke zorghelden mij maandelijks. Door middel van inspirerende blogs, relevante producten (kijk snel in mijn webshop!) mooie artikelen en zorgnieuws houd ik jou op de hoogte van alle ontwikkelingen in de zorg. Heb je mijn mobiele app al gedownload en volg je mij al op Facebook, Instagram of Linkedin? Wil je adverteren? Stuur me dan een mailtje en ik neem z.s.m. contact met je op of bekijk de mogelijkheden alvast hier. Ook ik maak weleens een foutje ;-) Heb je er één gezien? Mail het me. Ik ben je dankbaar!
Reageren op dit bericht?
Om te kunnen reageren op dit bericht moet je ingelogd zijn. Klik hier om in te loggen.