‘Als alle consultatiebureaus gaan screenen, dan lossen we een groot probleem op’
Uit onderzoek van het Leids Universitair Medisch Centrum blijkt dat een vroege diagnose van coeliakie, gezondheidsproblemen voorkomt. Het LUMC adviseert een screening bij consultatiebureaus.
Heb je coeliakie? Dat weet vaak maar 20% van de coeliakiepatiënten. Anderen hebben vaak wel al ernstige klachten. De auto-immuunziekte kan zorgen voor allerlei gezondheidsproblemen door gluten bij kinderen. Denk aan gedragsstoornissen, ADHD en bloedarmoede.
Hoe is dit op te lossen? Het Leids Universitair Medisch Centrum onderzocht het effect van vroege screening. ‘Als alle consultatiebureaus gaan screenen, dan lossen we een groot probleem op’, aldus kinderarts maag-, darm- en leverziekten Luisa Mearin Manrique van het LUMC tegen RTL Nieuws.
Luisa coördineerde een studie, waarbij jonge kinderen op een consultatiebureau werden gescreend op coeliakie. ‘In de meeste onderzoeken is dat 1 procent, wij diagnosticeerden 2 procent. Dat komt omdat we ouders een vragenlijst hebben laten invullen, en aan de hand daarvan alleen kinderen met klachten hebben laten testen.’
Bron: RTL Nieuws
Colofon: FloorZorgt is jouw online zorgmagazine! Op dit moment lezen 80.000 unieke zorghelden mij maandelijks. Door middel van inspirerende blogs, relevante producten (kijk snel in mijn webshop!) mooie artikelen en zorgnieuws houd ik jou op de hoogte van alle ontwikkelingen in de zorg. Heb je mijn mobiele app al gedownload en volg je mij al op Facebook, Instagram of Linkedin? Wil je adverteren? Stuur me dan een mailtje en ik neem z.s.m. contact met je op of bekijk de mogelijkheden alvast hier. Ook ik maak weleens een foutje ;-) Heb je er één gezien? Mail het me. Ik ben je dankbaar!
Reageren op dit bericht?
Om te kunnen reageren op dit bericht moet je ingelogd zijn. Klik hier om in te loggen.