Alarmerend: eerste ziekenhuizen stellen reguliere zorg weer uit

ziekenhuis

Nu het aantal coronapatiënten in ziekenhuizen toeneemt, belandt de reguliere zorg in de gevarenzone. De eerste ziekenhuizen zijn genoodzaakt om weer patiënten af te moeten bellen.  

Het Leids Universitair Medisch Centrum is één van die ziekenhuizen. Voor een aantal patiënten geldt dat hun bypass-operatie niet doorgaat. Natuurlijk gaat dit om planbare zorg. Ziekenhuizen bereiden zich voor om deze reguliere zorg uit te stellen. Dat blijkt uit een rondgang van NOS Nieuws langs dertig ziekenhuizen. Ruim de helft van deze ziekenhuizen heeft al een aparte afdeling voor coronapatiënten geopend. Twee derde treft voorbereidingen om ook op andere afdelingen IC-zorg te kunnen bieden.

Volgens Ernst Kuipers van het Landelijk Centrum voor Patiënten Spreiding is dat moment nabij: ‘We hebben landelijk nu zo'n 600 covidpatiënten in het ziekenhuis, buiten de IC's. Dat is ongeveer de capaciteit die we aankunnen náást de volledige reguliere capaciteit. Binnen afzienbare tijd komen ziekenhuizen voor de keuze te staan welke reguliere zorg ze uitstellen. Zelfs als je iedereen optimaal over het land verspreidt, zitten we daar vlak tegenaan. Sommige individuele ziekenhuizen zitten er op onderdelen ook al overheen.’

Bron: NOS en de Volkskrant

Colofon: FloorZorgt is jouw online zorgmagazine! Op dit moment lezen 80.000 unieke zorghelden mij maandelijks. Door middel van inspirerende blogs, relevante producten (kijk snel in mijn webshop!) mooie artikelen en zorgnieuws houd ik jou op de hoogte van alle ontwikkelingen in de zorg. Heb je mijn mobiele app al gedownload en volg je mij al op Facebook, Instagram of Linkedin? Wil je adverteren? Stuur me dan een mailtje en ik neem z.s.m. contact met je op of bekijk de mogelijkheden alvast hier. Ook ik maak weleens een foutje ;-) Heb je er één gezien? Mail het me. Ik ben je dankbaar! 

You have already unliked it!